Evo Morales powrócił do Boliwii po udanej operacji gardła na Kubie

Dnia 6 kwietnia br. po tygodniowej nieobecności Evo Morales powrócił do Boliwii. Prezydent, który od kilku miesięcy skarżył się na silny ból gardła, poddał się operacji w Centrum Badań Medyczno-Chirurgicznych (Cimeq), znajdującej się we wschodniej części Hawany na Kubie.

Pierwsze sygnały chrypki zostały zauważone w styczniu tego roku podczas długiej przemowy, którą prezydent wygłosił  z okazji 11 lat swoich rządów. Z każdym dniem ból narastał, a mówienie stawało się coraz bardziej uciążliwe. Diagnoza wykazała łagodny nowotwór na strunie głosowej po lewej stronie, który powodował chrypkę. Guzek wykryto na początku marca, kiedy Morales został pilnie skierowany do lekarza z powodu wspomnianej narastającej chrypki, stanu zapalnego zatok i bólu brzucha.

Prezydent postanowił poddać się operacji na karaibskiej wyspie po tym, jak pięciu lekarzy nie potrafiło wyleczyć jego chrypki. To nie pierwszy raz, gdy Morales oddaje się w ręce kubańskich lekarzy, ponadto więcej niż jeden raz wykorzystał podróż do Hawany, aby poddać się badaniom lekarskim.

Podczas konferencji prasowej minister w rządzie Moralesa, René Martínez, który towarzyszył mu na Kubie, poinformował, że zgodnie z zaleceniami lekarza prezydent do 17 kwietnia br. będzie wypoczywał w Cochabambie, co oznacza tymczasowe wycofanie się z pełnienia codziennych obowiązków publicznych.

Źródła:

http://www.infobae.com/america/america-latina/2017/04/06/evo-morales-retorno-a-bolivia-tras-su-operacion-de-garganta-en-cuba/

http://comunicacion.presidencia.gob.bo/index.php/

‚http://www.latercera.com/noticia/evo-morales-se-sometio-una-exitosa-operacion-garganta

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *