Edukacja wyzwaniem dla Peru

Sekcja Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zajmująca się obiema Amerykami jest zaniepokojona poziomem peruwiańskiej oświaty.

Biuro ds. Ameryk ogłosiło, że piętnastolatek w Peru uczy się tego samego, co dwunastolatek w państwach członkowskich OECD. Jak zapewnia zaś ekonomista Sebastián Nieto Parra, nastolatki z peruwiańskiej wsi znajdują się na takim poziomie edukacji, jak o pięć lat młodsi koledzy z krajów należących do organizacji.

Ponadto, zgodnie z oceną ekonomisty, Peru boryka się z ogromną przepaścią między poziomem oświaty na wsi i w miastach. Raport sporządzony w oparciu o dane peruwiańskiego banku centralnego umieszcza kwestię edukacji pośród najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie Peru.

Dokument zatytułowany „Latin American Economic Outlook 2015 in Education, Skills, and Innovation for Development” jest dostępny w internetowej bibliotece OECD. Autorzy raportu utrzymują, że różnica między uczniem z peruwiańskiej wsi i z miasta może odpowiadać ponad dwóm latom nauki.

Źródło: http://www.peruthisweek.com/news-oecd-the-challenge-for-peru-is-improving-education-105186

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *