Dominikana: Sukces w walce z narkobiznesem

W sobotę, 20 grudnia br., Państwowa Dyrekcja ds. Kontroli Narkotykowej (Dirección Nacional de Control de Drogas, DNCD) podczas wspólnej akcji z Marynarką Wojenną i Siłami Lotniczymi Dominikany przechwyciła 499 paczek zawierających najprawdopodobniej kokainę i heroinę, aresztując przy tym 11 obywateli Republiki Dominikany i jednego Kolumbijczyka.

Główna część operacji została przeprowadzona na wodach Morza Karaibskiego, 3 mile morskie od wybrzeża Cumayasa. Jak podaje DNCD, część przemytników została złapana na gorącym uczynku tuż po przeładowaniu narkotyków z kolumbijskiej łodzi motorowej na statek rybacki – Miriam 2 – płynący na Dominikanę.

Po zabezpieczeniu ładunku heroiny i kokainy funkcjonariusze agencji przeszukali m.in. rezydencję Gregorio Vilorio Péreza (alias Darío Gasolina), stojącego na czele całej siatki przemytników. Sam baron narkotykowy zdołał uciec dominikańskim służbom, ale w jego wilii zatrzymano m.in. policjanta, podejrzewanego o współudział w przemycie narkotyków. Przy aresztowanym agenci DNCD znaleźli 400 tys. dominikańskich pesos oraz dokumenty jego szefa – Darío Gasoliny.

Źródła:

http://hoy.com.do/apresan-a-15-hombres-con-499-paquetes-de-drogas/

http://www.dncd.gob.do/dncd-desarticula-red-de-narcotrafico-en-zona-este-del-pais-y-le-decomisa-499-paquetes-de-cocaina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *