Do 2016 roku 60% Latynoamerykanów będzie miało dostęp do Internetu

Przedstawiciele Lokalnego Rejestru Internetowego działającego na obszarze Ameryki Łacińskiej i Karaibów (LACNIC) ogłosili, że do końca tego roku liczba użytkowników sieci w regionie sięgnie 370 milionów.

Foto: theatlantic.com
Foto: theatlantic.com

LACNIC, organizacja z siedzibą w Montevideo, w poniedziałek 4 maja br. przedstawiła dane, według których w ciągu roku liczba Latynoamerykanów posiadających dostęp do Internetu wzrośnie o ok. 20%. Oznacza to, że 60% mieszkańców regionu będzie mogło korzystać z sieci. Do grupy tej dołączą więc 62 miliony potencjalnych użytkowników. Według dyrektora LACNIC, Oscara Roblesa, ów wzrost ma być skutkiem wprowadzenia lub poprawienia lokalnych regulacji prawnych oraz realizacji programów edukacyjnych, które przygotowują nowych użytkowników sieci.

Na liczbę osób posiadających dostęp do Internetu ma wpływ „gęstość dostawców”. Robles zaznacza, że Brazylia jest przykładem elastycznych regulacji, które wiążą się z jednoczesnym funkcjonowaniem w kraju wielu dostawców. Ich liczba przekroczyła już 4 tysiące. Dzięki temu połączenia internetowe mogą docierać do najdalszych zakątków Brazylii. Odmienny zaś jest przypadek rynku meksykańskiego, na którym działa stosunkowo niewielu – mniej niż 50 – dostawców.

Kolejnym istotnym czynnikiem, od którego zależy skala dostępu do sieci, są działania państwa. Dyrektor LACNIC wymienia w tym kontekście urugwajski Plan Ceibal, dzięki któremu dzieci uczące się w szkołach publicznych otrzymały laptopy, zaś w samych budynkach szkolnych wprowadzono sieć WI-FI. Inicjatywa rządu urugwajskiego poskutkowała znaczącym wzrostem liczby użytkowników Internetu.

Źródło: http://tecno.americaeconomia.com/articulos/latinoamerica-alcanzara-un-60-de-acceso-internet-en-2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *