Chile: Syn Michelle Bachelet walczy z oskarżeniami

Sebastián Dávalos, syn prezydent Chile Michelle Bachelet, w związku z kierowanymi pod jego adresem licznymi pytaniami i oskarżeniami o handel wpływami, złożył oficjalną deklarację majątkową. Wykazał w niej trzy nieruchomości, dwa przedsiębiorstwa, motor Harley-Davidson oraz kredyt hipoteczny.

Po ujawnieniu informacji o ogromnym kredycie, którego Bank Chile udzielił firmie należącej do żony Dávalosa, Natalii Compagnon, opozycja domaga się pełnego wyjaśnienia sprawy. Według informacji podanych przez tygodnik „Qué pasa”, firma Exportadora y Gestión Caval Limitada, dzień po reelekcji Bachelet na prezydenta, otrzymała kredyt w wysokości 10,4 miliona dolarów amerykańskich. W ubiegłą niedzielę ujawniono również, że w spotkaniu Compagnon z dyrektorem banku, Andrónico Luksicem, uczestniczył też sam Dávalos.

Foto: www.gamba.cl
Foto: gamba.cl

Przedstawiciele opozycji domagają się odwołania Dávalosa z pełnionych funkcji oraz podjęcia czynności prawnych, mających na celu wyjaśnienie działań syna Bachelet i jego małżonki.

Poseł centroprawicowej partii Odnowa Narodowa (Renovación Nacional) José Manuel Edwards, domagał się przeprowadzenia kontroli i wyjaśnienia „czy miał miejsce handel wpływami oraz jak doszło do przyznania największego w historii Chile kredytu małej firmie”.

„Pytam, gdzie jest równość w koalicji Nueva Mayoría? Jaka inna mała bądź średnia firma może na prywatnym spotkaniu z dyrektorem banku starać się o kredyt tysiąc razy większy niż swój majątek?” – komentował Edwards.

Źródła:

http://www.bbc.co.uk/mundo/ultimas_noticias/2015/02/150209_davalos_hijo_bachelet

http://www.latercera.com/noticia/politica/2015/02/674-616390-9-davalos-publica-declaracion-patrimonial-tras-polemica-por-millonario-credito.shtml

One thought on “Chile: Syn Michelle Bachelet walczy z oskarżeniami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *