Chile drugim największym importerem peruwiańskiego pisco

W 2013 roku Peru importowało pisco do 42 krajów świata, z czego największym importerem, jak w latach poprzednich, były Stany Zjednoczone. Drugą pozycję zajmuje Chile, co może zaskakiwać, ze względu na dość głośny konflikt o pochodzenie pisco.

Według raportu opracowanego przez Peruwiańskie Stowarzyszenie Eksporterów (Asociación de Exportadores de Perú – Adex), rynek zbytu pisco nieco zmniejszył się w porównaniu z poprzednimi latami, a wartość eksportu wyniosła 5,4 mln USD (o 2,1% mniej, niż w 2012 roku). Specjaliści tłumaczą ten spadek trudną sytuacją ekonomiczną głównego importera, czyli Stanów Zjednoczonych, która automatycznie przekłada się na niższą konsumpcję.

W Chile wartość rynku szacuje się na 1,2 mln USD. To aż o 40% więcej, niż w roku ubiegłym. Kolejnym importerem są Niemcy (276 382 USD, wzrost o 86,4%). Innymi istotnymi krajami, w których sprzedaje się sztandarowy peruwiański alkohol, są Hiszpania, Kolumbia, Wielka Brytania i Japonia. W raporcie podkreśla się także rozwój rynków, które dotychczas były marginalne, np. na Łotwie lub w Singapurze.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/negocios-industrias/chile-es-el-segundo-mercado-importante-para-el-pisco-peruano?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *