Brazylia zdobywa Puchar Konfederacji

W niedzielę 30 VI w Brazylii zakończył się piłkarski Puchar Konfederacji. Są to zawody odbywające się co cztery lata w kraju, który rok później ma zorganizować mistrzostwa świata. W turnieju wystąpili: mistrz świata (Hiszpania), wicemistrz Europy (Włochy zamiast mistrza – Hiszpanii), mistrz Azji (Japonia), mistrz Oceanii (Tahiti), mistrz Afryki (Nigeria), mistrz Ameryki Południowej (Urugwaj), mistrz Ameryki Północnej (Meksyk) i gospodarz (Brazylia).
W finale Brazylia zmierzyła się z Hiszpanią na słynnej Maracanie. Była drużyną zdecydowanie lepszą, do tego wspieraną przez ponad 80 tysięcy kibiców. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 po dwóch bramkach Freda i jednej Neymara, który został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Być może wynik nie byłby tak jednoznaczny, gdyby już przy stanie 3:0 Sergio Ramos wykorzystał rzut karny, a Gerard Piqué nie dostał czerwonej kartki.
Warto wspomnieć, że turniejowi towarzyszyły liczne protesty. Choć rozpoczęły się od oburzenia podwyżką cen biletów komunikacji miejskiej, pojawiły się również głosy przeciwko kosztownej organizacji przyszłorocznego mundialu i igrzysk olimpijskich w 2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *