Brazylia: Chiny dostarczą 40 pociągów na Mundial 2014

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej coraz bliżej. Brazylijczycy pracują z całych sił, by zdążyć przed pierwszym gwizdkiem. Ostatnio w przygotowania włączyły się Chiny, a dokładniej Spółka Changchun, jeden z największych chińskich producentów pojazdów kolejowych.

W 2012 roku Spółka Changchun podpisała kontrakt z brazylijską firmą MetroBarr. Strona chińska zobowiązała się do wyprodukowania w sumie 60 składów kolejki elektrycznej (EMU), w tym 240 wagonów. Przed rozpoczęciem Mundialu uruchomionych zostanie 40 składów, a dwa lata później, podczas Igrzysk Olimpijskich, kolejne 20.

Zgodnie z zapowiedziami producentów, rozwiązania technologiczne wykorzystane w kolejkach będą bardzo nowoczesne. EMU zostaną wyposażone w urządzenia klimatyzacyjne i nowe systemy automatycznych zabezpieczeń. Ponadto, podróżujący będą mogli na bieżąco śledzić wydarzenia sportowe dzięki aktualizacjom dostarczanym przez bezprzewodowe łącze internetowe.

Zgodnie ze statystykami władz Rio de Janeiro, ponad 600 tysięcy osób korzysta dziennie z sieci kolei miejskiej. Szacuje się, że podczas czerwcowych Mistrzostw Świata liczba ta sięgnie jednego miliona. Chińskie pociągi elektryczne, które zostaną oddane do użytku przed imprezą, mają za zadanie odciążyć stare składy i zapewnić komfort podróży nadciągającym z całego świata kibicom.

Źródło: http://spanish.china.org.cn/txt/2014-02/08/content_31410795_3.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *