Prezydent Peru zwołuje Radę Bezpieczeństwa z powodu trzęsienia w Chile

Prezydent Peru, Ollanta Humala, poinformował, że w związku z niedawnymi trzęsieniami ziemi w Chile zamierza zwołać Narodową Radę Bezpieczeństwa, która dyskutować będzie na temat zapobiegania skutkom katastrof naturalnych.

Humala zapowiedział, że nawiąże kontakt z władzami prowincji południowych, które silnie odczuły skutki ostatnich wstrząsów. Przyznał także, że potrzebne są poważne rozmowy nad rozwiązaniami mogącymi usprawnić prace służb w wypadku wystąpienia ewentualnej katastrofy, a także nad środkami, jakie należy powziąć, by skutki kataklizmów były jak najmniejsze.

Na konferencji prasowej prezydent Humala wyraził również żal z powodu śmierci obywatela Peru, który w czasie trzęsienia ziemi znajdował się w chilijskim mieście Iquique i przyznał, że wystąpił do prezydent Chile, Michelle Bachelet, z deklaracją zapewnienia pomocy w walce ze skutkami trzęsień.

Przypomnijmy, że dwa silne trzęsienia ziemi, o sile 8,3 i 7,8 stopnia w skali Richtera, nawiedziły północne wybrzeże Chile we wtorek i w środę. Po stronie peruwiańskiej najbardziej ucierpiała prowincja Tacna.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/politica-sociedad/humala-convocara-consejo-de-seguridad-para-tomar-medidas-ante-fenomenos-naturales

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *