Portoryko: Ufolog włącza się do wyścigu o fotel gubernatora

W niedzielę 22 marca br. Reinaldo Ríos, znany portorykański ufolog i badacz zjawisk paranormalnych, ogłosił swój start w przyszłorocznych wyborach na gubernatora. Do najważniejszych punktów programu wyborczego kandydata należy wybudowanie w południowej części wyspy lądowiska dla UFO.

ovni
Foto: puertorico.univision.com

Ríos postanowił ubiegać się o stanowisko gubernatora z ramienia partii, którą sam na potrzeby wyborów założył – Wszyscy Równi Przed Bogiem (Todos Iguales Ante Dios, TIAD). Naukowiec, określający swój światopogląd mianem „komunizmu socjalnego”, postuluje m.in. aby każdy obywatel w wieku produkcyjnym posiadał pracę, a korporacje międzynarodowe, prowadzące w Portoryko swoją działalność, miały obowiązek zatrudnienia co najmniej 90% rodowitych mieszkańców wyspy. Do innych oryginalnych obietnic wyborczych Reinaldo Ríosa należy uchwalenie prawa antymonopolowego, zakładającego centralne planowanie profilu produkcji w poszczególnych firmach oraz utworzenie specjalnego funduszu państwowego, w którym zyski pochodzące z odsetek będą dzielone po równo miedzy przedstawicieli „klasy robotniczej”.

Ufolog w rozmowie z agencją Inter News Service (INS) stwierdził także, że gdyby w 2005 roku rząd potraktował poważnie jego projekt wybudowania w Lajas (gmina w południowo-zachodniej części wyspy) stałego lądowiska dla pojazdów cywilizacji pozaziemskiej, gospodarka Portoryko poradziłaby sobie ze skutkami światowego kryzysu ekonomicznego. Według Ríosa taka inwestycja stałaby się atrakcją na miarę amerykańskiego Disney World i przyciągnęłaby do kraju rzeszę turystów, co w oczywisty sposób przełożyłoby się na poprawienie koniunktury w wielu sektorach portorykańskiej gospodarki.

Kontrowersyjny kandydat liczy, że jego kampania zostanie wsparta przede wszystkim przez członków Międzynarodowego Ruchu Realiańskiego – jednej z największych na świecie organizacji skupiających zwolenników teorii o nadrzędnej roli kosmitów w stworzeniu życia na Ziemi. Reinaldo Ríos zapewnił wyznawców realianizmu, że po jego wyborze na stanowisko gubernatora otrzymają m.in. prawo do bezpłatnej opieki medycznej.

Źródła:

http://elvocero.com/ufologo-tambien-quiere-ser-candidato-a-gobernador/

http://puertorico.univision.com/ultima-hora/puerto-rico/article/2015-03-22/ufologo-boricua-quiere-ser-gobernador-de-puerto-rico

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *