Klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej – II faza

W dniach 16-17 grudnia br. odbyła się kolejna faza klubowych mistrzostw świata w piłce nożnej w Maroku. W ciągu tych dwóch dni rozegrano dwa półfinały i mecz o 5. miejsce.

17 grudnia br. mecz o 5. miejsce rozegrały ze sobą zespoły ES Setif (zwycięzca Ligi Mistrzów CAF 2014, reprezentujący Afrykę) oraz Western Sydney Wanderers (zwycięzca Ligi Mistrzów AFC 2014, reprezentujący Azję). W regulaminowym czasie gry rezultat wynosił 2:2. Bramki strzelali kolejno: w 5′ Castelen dla Wanderers; w 50′ Mullen strzelił samobójczą bramkę dla ES Setif; w 57′ Ziaya ponownie dla ES Setif i w 89′ Saba dla Wanderers. Dogrywka nie przyniosła kolejnych goli, więc zarządzono rzuty karne. Po ósmej kolejce rzutów karnych ES Setif wygrało ostatecznie 5:4, zajmując tym samym 5. miejsce w całych rozgrywkach.

16 grudnia rozegrano pierwszy z półfinałów, w którym zmierzyły się Cruz Azul FC (zwycięzca Ligi Mistrzów CONCACAF 2014, reprezentujący Amerykę Północną) i Real Madryt (zwycięzca Ligi Mistrzów UEFA 2014, reprezentujący Europę). Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem Realu 4:0. Bramki dla Realu strzelili: Sergio Ramos – 15′; Karim Benzema – 36′; Gareth Bale – 50′ i Isco – 72′. W ten sposób Real awansował do finału, a Cruz Azul FC zagra o 3. miejsce.

17 grudnia odbył się drugi z półfinałów. Spotkały się w nim: San Lorenzo (zwycięzca Copa Libertadores 2014, reprezentujące Amerykę Południową) oraz Auckland City FC (zwycięzca Ligi Mistrzów OFC 2013/14, reprezentujące Oceanię). Po 90 minutach wynikiem był remis 1:1. Bramki strzelili: Barrientos w w drugiej minucie doliczonego czasu gry I połowy dla San Lorenzo i Berlanga w 67′ dla Auckland City FC. Zarządzono dogrywkę. Podczas niej padł zwycięski gol, a strzelił go w 93′ Matos. W ten sposób San Lorenzo awansowało dalej, a Auckland City zagra o miejsce na najniższym stopni podium.

Wszystkie mecze odbyły się w Marrakeszu.

Pozostałe do rozegrania mecze to:

– o 3. miejsce: Auckland City FC – Cruz Azul FC

– finał: San Lorenzo – Real Madryt

Oba mecze odbędą się 20 grudnia br. na stadionie w Marrakeszu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *