Copa America 2015 nie dla Neymara

Copa America 2015 miała być szansą dla Brazylii oraz Neymara na zmycie hańby z Mistrzostw Świata 2014. O dobry wynik będzie jednak tej drużynie bardzo trudno. Po dobrym początku turnieju i wygranej w pierwszym meczu, apetyty Brazylii na dobry wynik w turnieju były bardzo wysokie. Neymar, reprezentant Brazylii i katalońskiej FC Barcelony był jednym z najczęściej faulowanych zawodników swojej drużyny. Doprowadzało go to do coraz większej frustracji. Swoje emocje zaczął okazywać w meczu z Kolumbią. Najpierw został ukarany żółtą kartką za faul na rywalu. Jednak najgorsze dopiero miało nadejść.

W drugiej połowie Brazylii nie udało się poprawić rezultatu i przegrała mecz z Kolumbią 0:1. Sfrustrowany Neymar po końcowym gwizdku z całej siły kopnął piłkę w kierunku Kolumbijczyka, Pablo Armero, trafiając go w plecy. Było to ewidentnie zachowanie złośliwe i z premedytacją. Całą sytuację zauważył kolega Armero, Carlos Bacca, który postanowił zemścić się na Neymarze. Podszedł do niego i odepchnął go z całej siły, a na boisku zrobiło się zamieszanie.

Arbiter tego spotkania, Chilijczyk Enrique Osses, ukarał Neymara i Baccę czerwonymi kartkami, skutkującymi absencją obu piłkarzy w kolejnym meczu ich drużyn. Neymar w tej sytuacji miał mu powiedzieć “chcesz stać się sławny moim kosztem skur******”. Wszystko to znalazło się w protokole pomeczowym sędziego. Przebieg zdarzenia można obejrzeć tutaj.

Po meczu, 18 czerwca br., Komisja dyscyplinarna Copa America 2015, orzekła karę dwóch meczów zawieszenia dla brazylijskiego piłkarza. Jeszcze tego samego dnia obniżono tę karę do jednego meczu absencji, podając jednocześnie informację, że ostateczna decyzja co do kary dla Neymara zostanie podjęta 19 czerwca br. W piątek podjęto decyzję o zaostrzeniu kary dla zawodnika Brazylii – ustanowiono karę czterech meczów zawieszenia oraz 10 000 dolarów grzywny. Oznacza to, że Neymar w tej edycji Copa America już nie zagra. Brazylię czeka więc bardzo trudna walka o wyjście z grupy do fazy pucharowej turnieju i dobrą lokatę w całej imprezie.

Źródła: https://www.youtube.com/watch?v=U1PI8hAsYNM

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/copa-america/neymar-wykluczony-z-copa-america/qn3ezs

http://www.espnfc.com/copa-america/story/2498461/neymar-suspended-for-remainder-of-copa-america

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3129048/Brazil-0-1-Colombia-Jeison-Murillo-kick-starts-Los-Cafeteros-Copa-America-campaign-Neymar-frustrated-World-Cup-rematch.html

http://www.sbnation.com/soccer/2015/6/17/8802335/neymar-carlos-bacca-fight-after-copa-america-game-will-be-suspended

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *