Carlos Vives zgarnął wszystkie statuetki festiwalu Viña del Mar

Foto: noticiascaracol.com
Foto: noticiascaracol.com

W środę 26 lutego br. Kolumbijczyk Carlos Vives powrócił po 14 latach na najważniejszy festiwal muzyczny Ameryki Łacińskiej, otrzymując nagrodę Gaviota de Oro (Złota Mewa) i srebrną statuetkę festiwalu Viña del Mar w Chile.

Wielki powrót piosenkarza wypełnił miejsce festiwalu rytmami cumbii, vallenato i pop-rocku. Pojawieniu się Vivesa towarzyszyło skandowanie jego imienia przez rodaków mieszkających w Chile. Wystarczyło zobaczyć, jak 15 tysięcy osób zaczęło tańczyć w trakcie koncertu, by zdać sobie sprawę z wielkości tego artysty. Carlos Vives to zdobywca nagrody Grammy, siedmiu statuetek Grammy Latino w Ameryce i Europie (w tej kategorii jest rekordzistą) oraz nagród Barcelonés Ondas i Amigo przyznawanej przez Księstwo Asturii.

Podczas wydarzenia Vives zaśpiewał takie hity jak „Amor Latino”, „Amores escondidos” czy „Déjame entrar”. Z kolei gdy pewna para zakochanych zaręczyła się podczas festiwalu, zaśpiewał im „Quiero casarme contigo” (Chcę się z tobą ożenić/Chcę za ciebie wyjść). Artysta dziękował obecnym Kolumbijczykom za przyniesienie flag, a także pozdrowił napastnika Radamela Falcao Garcíę, prosząc, by dbał o siebie. Pokazał przy tym publiczności koszulkę Tygrysa (tak nazywają Falcao).

Przed dźwiękami akordeonu, bębnów, marakasów i gaitas towarzyszących muzyce Kolumbijczyka zaprezentował się chilijski zespół La Ley inaugurując tym samym 55. edycję festiwalu.

Źródło: http://www.noticiascaracol.com/entretenimiento/articulo-317608-carlos-vives-recibio-gaviota-de-oro-y-plata-vina-del-mar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *