Boliwia: Morales wyznaczył miejsce szczytu G77

Prezydent Boliwii Evo Morales wyznaczył tereny targowe Santa Cruz jako centralne miejsce szczytu G77, który ma się tam odbyć w dniach 14 i 15 czerwca 2014 roku. 

Podczas sobotniej konferencji prasowej, w której uczestniczyli gubernator departamentu Santa Cruz oraz burmistrz stolicy regionu, Evo Morales powiedział, że po wysłuchaniu wszystkich opinii i sugestii lokalnych władz właśnie to miejsce wydaje się być najlepsze.

Wyjaśnił również, że grupa ekspertów przeprowadzi szereg dodatkowych prac, które pomogą dostosować miejsce, w którym ma się odbyć główna sesja szczytu oraz inne towarzyszące jej wydarzenia.

Po ponownym przejrzeniu projektów planowanych prac, prezydent ostatecznie zdecydował się na poszerzenie rampy (koszt 4 miliony dolarów), zbudowanie alei, która połączy się z ulicą La Mutualista (ponad 15 milionów dolarów), wybudowanie terminalu prezydenckiego (800 tysięcy dolarów) oraz zamontowanie oświetlenia lotniska (koszt 450 tysięcy dolarów).

Prezydent ogłosił decyzję o zgłoszeniu kandydatury Santa Cruz do G77 już w grudniu 2013 roku. Od 8 stycznia 2014 roku Boliwia sprawuje prezydencję w G77.

W trakcie konferencji Morales podkreślił, że sukces zbliżającego się szczytu jest obowiązkiem każdego Boliwijczyka, ponieważ jest on doskonałą okazją, żeby dobrze zaprezentować światu zarówno departament Santa Cruz, jak i całą Boliwię.

Źródło: http://www.americaeconomia.com/politica-sociedad/politica/campo-ferial-de-santa-cruz-es-elegido-como-sede-para-el-g77-en-bolivia

One thought on “Boliwia: Morales wyznaczył miejsce szczytu G77”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *