Machu Picchu: nowa droga do najlepszej atrakcji turystycznej na świecie

Ostatnio zbiegły się w czasie dwie dobre wiadomości dotyczące Machu Picchu: po pierwsze, użytkownicy portalu hostelworld.com uznali dawną siedzibę Inków za najlepszą atrakcję turystyczną na świecie, a po drugie, archeolodzy odkryli nową drogę wiodącą wprost do kamiennego miasta.

Według informacji przekazanych przez agencję Andina, nowa droga, o długości ok. 1,5 km, została odkryta w Wayraqtambo i wiedzie wprost do miejsca, z którego rozciąga się widok na Machu Picchu. Obecnie większość ścieżki jest zarośnięta, więc poruszanie się nią jest utrudnione, ale specjaliści pracują już nad jej oczyszczeniem. Dyrektor muzeum Machu Picchu, Fernando Astete, zapewnił, że ścieżka zostanie udostępniona już wkrótce.

Nowa ścieżka pomoże w równomiernym rozłożeniu ruchu turystycznego, który wzrasta w zdumiewająco szybkim tempie. Astete mówi też, że niedawno odkryta droga pozwala na spojrzenie na kompleks z zupełnie innej perspektywy, a widoki są “zapierające dech w piersiach”. Niektórzy żartują, że w obliczu zwiększającej się liczby turystów, to sami Inkowie przyszli z pomocą, zostawiając “w spadku” kolejną ścieżkę.

Po ogłoszeniu wyników plebiscytu hostelworld.com, ruch turystyczny na Machu Picchu na pewno się zwiększy. Internauci mogli wybrać swoje ulubione miejsce spośród 30 umieszczonych na liście pozycji. Ankietowani odpowiadali na pytanie: “Jeśli pieniądze nie byłyby przeszkodą w podróżowaniu, dokąd byś pojechał?”.

Na drugim miejscu w konkursie uplasowała się tajlandzka wyspa Koh Phangan i odbywające się na niej Święto Pełnego Księżyca, a podium zamyka Park Narodowy Krugera, znajdujący się w RPA.

Polecamy też nasz artykuł na temat inkaskiej sieci komunikacyjnej Qhapaq Ñan.

Źródła:

http://peru21.pe/actualidad/machu-picchu-mejor-destino-turistico-mundo-2186408?href=hdestaque2

http://www.peruthisweek.com/news-new-inca-road-to-machu-picchu-discovered-103165

2 thoughts on “Machu Picchu: nowa droga do najlepszej atrakcji turystycznej na świecie”

    1. We know it. It’s a cover photo for the whole page, it changes independently (we have a set of cover 7 photos) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *