"Sezon na kaczki"

Foto: affichescinema.com
Foto: affichescinema.com

Co może się stać, kiedy dwóch czternastolatków zostaje bez rodziców w domu? Flama (Daniel Miranda) i Moko (Diego Cataño) są najlepszymi przyjaciółmi od wczesnego dzieciństwa. Pewnej niedzieli matka Flamy musi wyjechać na cały dzień, więc chłopiec zaprasza swojego przyjaciela. Zapowiada się kolejny leniwy dzień spędzony z najlepszym kumplem. XBOX, pizza, hentaie i wolne od rodziców mieszkanie to jest to, chłopcy z meksykańskiej dzielnicy Tlatelolco lubią najbardziej. Braki w dostawie prądu, sąsiadka, która koniecznie chce zrobić ciasto oraz dostawca pizzy mający dosyć swojej pracy mogą jednak zaburzyć to niedzielne popołudnie…

“Sezon na kaczki”, czyli „Temporada de patos” (Meksyk, 2004) jest pierwszym filmem Fernando Eimbcke, znanym głównie z „Lake Tahoe”. Ten czarno-biały film porusza kwestie dorastania, przezwyciężania problemów, mieszania miłości i przyjaźni z punktu widzenia meksykańskich nastolatków. „Temporada…” zdobyła 22 nagrody, z czego 7 na Festival Internacional de Cine de Guadalajara, m.in. za najlepszą reżyserię i scenariusz.

 [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=UJzd0B1xTOs&w=420&h=315]

Jest to dramat o dość spokojnej, aczkolwiek nie nudnej fabule, według mnie idealnie nadający się do obejrzenia w niedzielne popołudnie. Polecam szczególnie fanom kina niezależnego.

PS. Poczekajcie do końca napisów.

Anna Łuczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *