Chile: Nowe aplikacje dla nauczycieli

Na rynek wypuszczono dwie nowe aplikacje, których celem jest polepszenie procesu nauki wychowanków i współpracy wśród szkolnej społeczności.

Nauczanie nieustannie się rozwija i chętnie korzysta z nowych technologii. Nauczyciele poszukują nowych narzędzi pracy i chcą zwiększać jej efektywność, co ma stać się także udziałem darmowych aplikacji na Androida: ConsultaLE (także iOS) i Smartspeech.

Pierwsza z nich opiera swoje działanie na promocji aktywnego uczestnictwa w podejmowaniu decyzji na szczeblu szkolnej społeczności, a realizowane jest to za sprawą ankiet wysyłanych pocztą elektroniczną lub przez sieci społecznościowe do nauczycieli, uczniów i ich opiekunów.

Smartspeech natomiast wykorzystuje nagrania głosu nauczyciela prowadzącego zajęcia do analizy jego interakcji z uczniami i stopnia powiązania kluczowych pojęć omawianych na lekcji. Dzięki tej aplikacji pedagodzy będą mogli przemyśleć sposób nauczania i swoją rolę jako nauczyciele. Wykorzystywana ma być głównie przez prowadzących przedmioty z zakresu nauk ścisłych.

Źródła:

https://www.publimetro.cl/cl/noticias/2017/06/09/lanzan-app-ayudan-los-profes-comunicarse-los-alumnos-apoderados.html

Źródło obrazka:

https://www.flickr.com/photos/149902454@N08/34838252711/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *